כמה שערות נשארות לך על היד כשאת מעבירה אותה על השער? איך המסרק שלך ניראה אחרי הברשה של השיער?

אנחנו תמיד אומרים להכל יש פתרון השאלה כמה אנחנו מוכנים להשקיע. נשירת שיער המביאה איתה את “השיער הדליל” הינה תופעה נפוצה וכמעט כל אדם שלישי בישראל סובל מבעיה זו, אצל נשים זה מתבטא בעיקר בנשירת שיער מסיבית, ושיער דליל מאוד. אצל גברים יותר בהתקרחויות, אבל זה מתחיל מנשירה

הסיבות שבגללן הגענו למצב של נשירה

תזונה: כאשר אנחנו לא אוכלים נכון, ולא מקפידים על אכילה מסודרת שמזינה אותנו בכל הערכים התזונתיים והכמויות שהגוף שלנו צריך, הגוף עושה את סדר העדיפויות שלו ומחלק את המשאבים שהוא קיבל למקומות החשובים יותר תחילה, ונחשי מה? השיער לא בראש סדר העדיפויות בכלל, שערות ראשינו אינן רקמות חיוניות לתפקוד הגוף, הן האחרונות לקבל חומרים מזינים. כיוון ששיער הוא סיב המורכב מחלבון, חשוב להקפיד על תזונה עשירה בחלבונים, בייחוד אם אתם סובלים מנשירה. כדאי לשלב בתפריט היומי ביצים, דגים, עוף, אגוזים וירקות שונים.

גנים: תופעה זו בעיקר שכיחה אצל גברים כאשר מדובר בגנטיקה, אך ישנם גם גורמים נוספים כמו בעיות במערכת העיכול ובעיות הורמונליות. אצל נשים, ניתן יהיה להבחין בנשירה המתחיל באזור הרקות. אם אתן חוות משהו דומה, כדאי לבדוק זאת מול רופא.

טיפולי שיער וחומרי עיצוב: אם אתם אוהבים לצבוע את השיער בתדירות גבוהה, או עשיתם כמה פעמים בחייכם החלקות שיער כימיות,אתם גם עלולים לסבול מנשירת שיער. טיפולים כימיים אלה הורסים את שכבת האפידרמיס של השערה, שמטרתו להגן עליה. ההמלצה הטובה ביותר היא להפחית עם כל הטיפולים האינטנסיביים ולנסות לעשות הפסקות בין צביעה או החלקה, של כחודשיים. גם מכשירים שונים להחלקת השיער המבוססים על חום יכולים להרוס לכם את השיער ולגרום לשבירה שלו. אמנם לא מדובר בנשירה הנובעת מזקיקי השערה, אך זה יכול משמעותית להרוס את המראה שלו.

ירידה דרסטית במשקל: דיברנו על תזונה, כשהגוף שלנו רגיל למשקל מסוים, הרזיה קיצונית ומהירה עשויה לגרום לו להיכנס למצב של טראומה (בדומה למצבים כמו ניתוח או לידה). אם ירדתם הרבה במשקל, ייתכן שגופכם נכנס למעין מצב חירום, שבו חומרים מזינים מועברים רק לרקמות חיוניות ולפיכך אינן מגיעות יותר לשיער ומזינות אותו. חשוב להקפיד על תזונה עשירה בחלבונים ובוויטמינים. עם הזמן, הגוף יתרגל למשקלכם החדש ויחזור לעצמו.

הריון: נשירת שיער לאחר הלידה, זה נפוץ ומוכר מאוד.כ-50 אחוז מנשים שעברו לידה סובלות מנשירת שיער, והסיבה לכך לא מפתיעה. לידה לוקחת משאבים רבים מהגוף והשינויים ההורמונליים הם משמעותיים ביותר ובהחלט יכולים לגרום לנשירה. אפשר ליטול ויטמינים שיעזרו לזרז את התהליך, אבל הגוף יחזור לעצמו ויתאושש לבד, תוך 6 עד 12 שבועות לאחר הלידה. לעתים הנשירה מופיעה כ-3 חודשים לאחר הלידה, גם כאן אתן צריכות להיות סבלניות, הכל ישוב על מקומו.

איך נשירה נגרמת?

חשיבות ניקיון הקרקפת

הקרקפת היא הבסיס לשיער בריא. במהלך היומיום, שכבות שומן, ולכלוך אליו אנחנו נחשפים מכסים את הקרקפת, וסותמים את הנקבוביות מהן יוצאת השערה והשערה יכולה לצאת חלשה

חשיבות צפיפות השיער

שערה היא דבר הזקוק להגנה. הצמיחה הכי טובה היא יחד בקבוצות כשאין הגנה אחת על שנייה, השיער הופך לפגיע. וקצב הנשירה יותר מהיר מקצב הגדילה וכך מופיעים אזורים דלילים.

חשיבות קוטר השערה

שמירה על שיער בריא ומתוחזק ישמור על קוטר שערה בריא. אבל הקוטר תלוי גם בשלב היציאה מהקרקפת וההגנה שהוא קיבל בזמן הגדילה שלו

הסיבות הקודמות, נקבובית שנסתמה חלקית, תצמיח שערה דקה וחלשה, או לחליפין שערה שצמחה ללא שערות נוספות סביבה תהיה חלשה ודקה – ומאידך גם פגיעה וחלשה מאוד. והתוצאה: שורש של שערה חלשה לא מצליח להחזיק את משקל השערה.

הכי חשוב! צמיחת השערה והטיפול בקרקפת הם המתכון להתמודדות עם שיער נושר ודליל. נקפיד להשתמש בתכשירים ללא מלחים, נטפח את סיב השערה – נראה תוצאות!

×
×

עגלת קניות