נשירת שיער והתקרחות היא בעיה שמטרידה חלק ניכר מהאוכלוסייה. כיום קיימות מספר אפשרויות רבות לטיפול בנשירת שיער ולכן חשוב לזהות את הגורם לבעיה ולקבל ייעוץ מקצועי באשר לדרך הפיתרון היעיל ביותר

הסיבות שבגללן הגענו למצב של נשירה

נשירת שיער והתקרחות היא בעיה שמטרידה חלק ניכר מהאוכלוסייה המבוגרת והם תלויים במין, הורמונים ועוד. זקיקי השערה כוללים את האנזים 5–אלפא-רדוזקז שיוצר תגובה עם הורמון הטסטוסטרון. האנזים וההורמון יוצרים את ההורמון DHT (דהידרוטסטוסטרון) שהוא אחד מהגורמים הנפוצים לתופעות של נשירת שיער והתקרחות אצל שני המינים. לכן אחוז הטסטוסטרון בגוף שמשתנה בין נשים וגברים משפיע על הנשירה וההתקרחות.

בשלבי החיים הראשונים אחוז הטסטוסטרון אצל הגבר גבוה מזה של האישה וכתוצאה מכך ההתקרחות הגברית יכולה להתחיל כבר בשלהי שנות ה-20. גוף האישה בתקופה זו מייצר כמויות גבוהות יותר של הורמון המין הנשי אסטרוגן ולכן הוא מסוגל לנטרל את נוכחות ה DHT והטסטוסטרון. מכאן נובע כי נשירת שיער אצל נשים ניראת לעין בדלילות ונשירה מאסיבית. שינויים פיזיולוגיים משמעותיים אחרים כדוגמת היריון או עומס יכולים לזרז נשירת שיער אצל נשים בגיל הצעיר. אובדן השיער יתרחש גם במקומות שונים מהקרקפת.

עדיין גורם נפוץ יותר שמשפיע על נשירת שיער הוא בקרקפת המושפעת מצורת הטיפול שלנו בתכשירים לא נכונים. ותזונה לקויה. חוסר ב- B6, B12, אבץ, מגנזיום, חלבונים וביוטין בתפריט היומי יכול לגרום אף הוא לנשירת שיער שלא כתוצאה משינויים הורמונאליים ולכן תמיד נידרש לטפל בקרקפת בכדי לייצר פעולת מניעה, חיזוק ושיקום.

אפשרויות הטיפול בנשירה ודלילות שיער

תכשירים טיפוליים – היום קיימות מספר אפשרויות לטיפול בנשירת שיער ולכן חשוב לזהות את הגורם הבעיה ולטפל בה בצורה מהירה ויעילה עם תכשירים עם רקורד ארוך טווח שאולי יעלו לנו טיפה יותר, אבל בהחלט ישפרו את התוצאה. שמנים שנמכרים ב50 שקלים בהחלט לא יעזרו לנו, אבל חברות שמקדשות את כל עיסוקם לנושא, כנראה יהיה להם תכשירים טובים. טיפ קטן –מוצר אחד בדרך כלל לא יעשה את העבודה אלה כמה מוצרים יחד יעשו את העבודה, אבל בהחלט אפשר להגיע לתהליך של הפסקת נשירה, וצימצום דלילות השיער.

תרופות – עוברות אומנם תהליכי בדיקה מוקפדים בטרם הן משווקות לצרכנים ברם אף תרופה אינה נטולת תופעות לוואי, חסינה מפני תגובות בין תרופתיות וניתנת לשימוש בכל המצבים הבריאותיים. מלבד התרופות נעשה היום שימוש גם בתוספי תזונה, ויטמינים ותכשירים טבעיים נוספים כדי למנוע התקרחות ונשירת שיער, אולם גם השימוש בתכשירים טבעיים לכאורה יכול להיות בעייתי. תכשירים אלו לא עוברים תהליכי בדיקה דומים לאלו שעוברות התרופות לפני השיווק לצרכנים ולכן מועדות לפורענות.

השתלת שיער – ניתוח והשתלת שיער יעילים בעיקר לגברים. בניתוח מסירים חלק מהקרקפת ומכסים את הרווח באמצעות עור קרקפת שצומח עליו שיער. אומנם גם דרך טיפול זו אינה חפה מסיכונים. הסיבוכים האפשריים של הליך ניתוחי למניעת התקרחות הם צלקות וזיהומים. יש להדגיש כי ניתוחים אלו צריכים להיעשות על ידי מנתח פלסטי או רופא עור בלבד.

×
×

עגלת קניות